Klempířské profily

Firma IZOL94, s.r.o. je jedním z největších dodavatelů klempířských profilů z poplastovaného plechu VIPLANYL® v rámci České a Slovenské republiky. Plech je ze základního materiálu stříhán na potřebné šířky na strojních nůžkách ERMAK 2600 se speciálním přidržovačem a pneumatickým zvedačem tenkých plechů. Samozřejmostí je i možnost stříhání ostatních druhů plechu do max. šířky 2500 mm a max.tloušťky 2,0 mm.

Nastříhaný plech je dle potřeby děrován na stroji NDV postupným způsobem. K tomuto účelu je vybaven speciálními pneumatickými podavači z USA. Otvory jsou prováděny v roztečích a průměrech dle požadavků zákazníků. Možné průměry jsou 4,2; 5,0; 6,2; 8,0; 10,0; 12,0; 16,0; 18,0; 20,0 mm; 25,0 mm nebo ovály o rozměrech 10x35; 18x24; 20x37 mm. Na vyžádání a při větším množství je možno dodat i rozměry mimo tuto řadu.

Ohýbání profilů je prováděno na vysoce výkonném a přesném stroji SCHRÖDER MPB 2500 s otočnou přítlačnou lištou. Ohyby jsou jak klasické tak i do oblouků. Konstrukce stroje umožňuje i výrobu např. plechových fasádních kazet, el. rozvaděčů atp. Stroj SCHRÖDER MPB 2500 má v paměti uloženo až 1000 druhů různých profilů, což umožňuje opakovanou výrobu i za delší časové období.

Vyrobené profily jsou baleny složením do sebe a jsou dodávány zpravidla ve svazcích po 5; 10 a 20 ks s následným zapáskováním strečovou fólií na horizontálním ovíjecím poloautomatu. Toto páskování slouží pro účely obchodní, nikoliv ke transportu – např. zavěšením na jeřáb. Transport k zákazníkovi je prováděn na nevratných dřevěných paletách, které jsou opět zabaleny do strečové fólie, kvůli náhodnému mechanickému poškození.

Více o standardních rozměrech a tvarech profilů včetně ceny naleznete zde.

Podrobosti