VF svařování

Podstata tohoto způsobu svařování je v tom, že polarita molekul vhodného materiálu je ve vysokofrekvenčním poli rychle měněna. Materiál se zahřívá a následným tlakem je materiál spojen. Výhodou je dokonalý svár s minimální spotřebou energie (materiál je zahříván jen v místě spoje). Nevýhodou je, že spoj nelze provádět kontinuálně a svařovací zařízení není vhodné pro využití v exteriéru.

Naše firma vlastní v současné době 10 ks VF svařovacích strojů. Ve vlastní režii jsme je vybavili automatickými nebo poloautomatickými podavači, které umožňují bezobslužný provoz. Uplatnění nalezly u svařování jako jsou např. kedrové výztuže, kde délka výrobku je i 250 m. Drobnější výrobky jsou vyráběny na námi vyvinutých přípravcích, které urychlují výrobu a tím umožňují držet cenu výrobku na příznivé úrovni.

Velká výrobní kapacita nám umožňuje kooperovat s firmami, které se zabývají např.výrobou sportovních potřeb. Jsou to pouzdra na anténky pro volejbalové sítě. Pro hokejové branky je to chránič puků. Samozřejmostí jsou další výrobky z nánosovaných plachtovin, jako je např. pás s úchyty s různými roztečemi úchytů pro střechy kamionů, různé druhy a typy řemínků a řemenů atp., kde se ukazuje VF svařování nejúčelnější.

V poslední době je u našich zákazníků velmi populární výroba různých propagačních vzorníků, které umožňují praktickou ukázku propagovaného materiálu v kombinaci s podrobnějším popisem. Návrh takového vzorníku včetně konečné výroby pro zákazníka je velmi usnadněn tím, že vzniká z materiálů, které naše firma odbytuje a zároveň vlastní stroje, které tuto výrobu umožňují. A to vše za velmi krátký čas od záměru ke konečnému užití.

Vlajkovou lodí tohoto typu výroby jsou v naší firmě těsnicí manžety pro PVC-P hydroizolační fólie. Jsou určené pro prostupy hydroizolací z PVC-P fólií - kruhové nebo čtyřhranné. Vyrábějí se ve dvou variantách - uzavřená nebo otevřená. Za tuto „Produktovou řadu manžet pro izolaci prostupů“ obdržela naše firma od České stavební akademie bronzovou cenu – „Výrobek-technologie roku 2010“.
V současné době máme v sortimentu více než 100 rozměrových provedení. Manžety jsou výhradně odbytovány firmou TOPWET s.r.o.